NC Rediktörlü Giyotin Makas

NC Rediktörlü Giyotin Makas

NC Rediktörlü Giyotin Makas

NC Rediktörlü Giyotin Makas

NC(numericalcontrol), Türkçesi sayısal kontrol olan takım tezgahlarının harf sayı gibi sembollerden meydana gelen belirli bir mantığa göre kodlanmış komutlar yardımıyla işletilmesine denir. İlgili takım tezgahına komutlar veri blokları şeklinde yükleniyor ve her veri blokunu tezgahın anlayabileceği bir dizi komuttan meydana geliyor.

 

NC RediktörlüGiyotin Makas Kesim Nedir?

Giyotin makas kesim; kesilmesi oldukça güç olan metal sacın koparılmak suretiyle işlem görmesidir. Giyotin makas, günlük hayatta kullandığımız makaslar ile işlev bakımından aynı özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çift bıçağa sahip olan giyotin makas, sabit ve hareketli olmak üzere ikiye ayrılıyor. Alt bıçak sabit üst bıçak ise hareketlidir. Bu bıçaklar arasında boşluk bulunuyor ve bu boşluk kesilecek sacın kalınlığına göre değişiklik gösteriyor. Daha önce elle işlemleri gerçekleştirilen giyotin makaslar günümüzde yerini teknolojinin gelişmesiyle beraber bilgisayar sistemiyle kesime bırakmıştır.

Aslında bir tezgah olan NC Rediktörlü Giyotin Makas metal verilerinin sisteme girilmesiyle gerçekleşiyor. Metalin ne şekilde ve ne kadar kalınlıkta kesileceği bilgisayar sayım yönetime ekleniyor. Bu nedenle de giyotin makasların kesme kapasitesi çok fazla değişiklik gösteriyor. Bu değişliğe bağlı olarak üretim ölçüleri de değişiyor. Üretimin bu şekilde sistem içerisinde yapıyor olması standartlık sağlıyor ve böylece hatasız seri üretim gerçekleşiyor.

NC Redüktörlü Giyotin Makas Ne İşe Yarar?

Redüktörlü giyotin makas kesim; sert metalin kesimi sırasında kullanılıyor ve kısa sürede çok sayıda hatasız kesim yapabiliyor. Bu hatasız kesim işlemi sayesinde ürünlerden daha çok verim sağlanıyor. Kesme işleminde giyotin makas kullanımıyla tüm hataların önüne geçilmiş oluyor. Böylece NC redüktörlü giyotin makas kesim yapan işletmeler yaşadıkları ekonomik kayıptan kurtuldukları görülüyor.

NC Redüktörlü Giyotin Makas Kesimi Yapılan Metaller

  • Yaygın olarak inşaat alanlarında kullanılan giyotin makas; bina, gökdelen ve müstakil evlerde de kullanılıyor.
  • Dayanıklı ve kaliteli kesim yapabildiği için makine ve tarım sektöründe de tercih ediliyor.
  • Tüm beyaz eşya kesimlerinde giyotin makas kullanılıyor.
  • Havalandırma ve ısıtma cihazlarındaki kesimlerde giyotin makas kesim kullanılıyor.
  • Otomotivde çelik kesiminde giyotin makas kesimi kullanılıyor.
  • Mobilya ve metal eşyalarda yapılacak kesimler için giyotin makas kesim kullanılıyor.

Ayrıca Elektrostatik Toz Boyama teknolojimize göz atabilirsiniz.