Hidrolik Abkant Press

SONY DSC

Hidrolik Abkant Press

* Maksimum büküm hassasiyeti
* 0.01mm hassasiyetle ölçülür
* DNC kontrol ünitesi
* Büküm programlarını saklayıp bir sonraki üründe daha hızlı geçiş yapar
* Çalışma hızı
* Zaman tasarrufu

Hidrolik Abkant Pres Nedir?

Hidrolik Abkant Pres Ne İşe Yarar?

Hidrolik Abkant Pres

Hidrolik abkant pres en yalın tanımıyla CNC kontrollü metal büküm makinasıdır, ilkel modeli cakadır. Çeşitli genişlikte(1000-8000mm) ve çeşitli tonajlarda(30-500 ton arası) olabiliyorlar. Büküm işlemi gerçekleştiren üst ve alt kalıpları bulunuyor. Üst kalıplar erkek “V” şeklindedir alt kalıp ise yine “V” şeklinde olup erkek kalıbın tam olarak içine oturmasını sağlar ve böylece arasında kalan sac levhayı büyük bir hidrolik kuvvet uygulayarak programlandığı şekilde bükme işlemini gerçekleştirir.

Hidrolik Abkant Pres Özellikleri

Hidrolik abkant pres , bir abkant buna tonaj da denir, abkant presin verebileceği tonlarca kuvvetin ölçüsüdür diyebiliriz. Tipik olarak çok yüksek miktarda kuvvet elde etmek için hidrolik abkant pres kullanılır ve pnömatik ve servo elektrikli presler daha az miktarda kuvvet sağladığı görülür. Çeşitli materyallerin üretiminde(daha çok ağır sanayide) kullanılacak olan sac levhaları istenilen forma getirebilmek için bükme işlemi yapar ve günümüzde birçok atölye ve fabrikada kullanılmaktadır.

Kuvvet uygulamaları bakımından dört gruba ayrılıyor. Bunlar pnömatik, elektro servo mekanizmaları, hidrolik, mekaniktir. Daha çok CNC kontrol panelli hidrolik olanları tercih ediliyor. Sürekli gelişen ve ilerleyen teknolojiden nasibini alan CNC hidrolik abkant sayesinde işlenecek olan saca uygulanması gereken kuvvet ayarlanabiliyor ve bükme işleminden önce simülatör programlar vasıtası ile işlenebilecek olası hataların önüne geçilmiş oluyor. Hidrolik abkant pres sayesinde bükülecek malzeme en hassas ölçülerde işleniyor. Arka dayama olarak adlandırılan bölüm; bükme işleminin gerçekleştiği anda dört yöne hareket edebilir pozisyonda imal edilmiştir.

Hidrolik abkant preslerin tamamı çelik gövdeye sahiptir. Bu sayede güvenli bir çalışma ortamında en sağlıklı sonuç elde edilir. Gövde kısımlarında ise “st 44 a1 kalite” malzeme kullanıyor. Form değiştirmeye korunmuş gövdeli ve ağır yapıda üretilmiş ve CNC teknolojisi kullanan hidrolik abkant preslerinde, silindir bağlantı yüzeyleri, delme işlemleri, kızaklar, denge milli yatakları, alt tabla ve üst gövde bağlantı yüzeyleri; CNC işleme merkezleri bünyesinde yapılıyor.

Hidrolik Abkant Presin Yaygın Kullanım Alanları

Uçak gövdesi
Metal sanat eserleri
Mobilya
Otomobil panelleri
Metal kaplar
Diğer birçok sac şekillendirme uygulamasında kullanılıyor.