Archives

Fiber Lazer Kesim

Fiber Lazer Kesim

Fiber lazerler özellikle CO2 lazerlere göre daha hızlı kesimleri ve enerji verimlilikleri ile ön plana çıkmaktadır. Yüksek teknoloji ürünü olan Fiber Teknolojisi sayesinde kullanımı, bakımı ve servisi kolay ürünlere erişilmiştir. HD-FL olan lazerimiz 2 kw ve lineer olup eksen hareketleri çok yüksek ivmelenme ve hareket hızı değerlerine ulaşabilen ve son teknoloji ürünü lineer motorlar ile yapılır. Lineer motorlar sayesinde lazer kesim için ideal olan çok yüksek ivmelenme (20 m/s²), yüksek hareket hızı (200 m/dk.) ve hassas pozisyonlama toleransı (0,03 mm) değerlerine ulaşılır.

Ürün (Kesme Kapasitesi)

Siyah Sac                      : 12 mm
Paslanmaz Çelik         : 6 mm
Alüminyum (AlMg3) : 6 mm

Lazer Kesim

Fiber Lazer Kesim Makinası

Projelendirme

projelendirme_2

“Doğru imalatlar ancak doğru proje ile yapılır” düşüncesine sahip olduğumuz için, alt yapımızın bel kemiği olan Proje Hazırlama İşlerini son derece önemsiyoruz.

 Proje birimindeki kabiliyetlerimiz bizi daha esnek, daha hızlı iş üretebilmenin ve üretim çeşitliliğindeki zengin seçeneklerimizin olmasının temelini oluşturmaktadır.

Herhangi bir işin, imalatlar ile ilgili olarak, 2D-Autocad ve 3D-Katı modelleme olarak imalat çizim ve proje detaylarının hazırlanması yapılmaktadır. Mekanik imalat çalışmaları öncesinde tüm projeler elektronik ortam da hazırlanarak imalata hazır hale getirilmektedir.

Üretilicek malzeme görünüş resimleri Autocad programı kullanılarak hazırlanmaktadır. Firmamız proje bitiminde hatasız bir iş vermeye dikkat etmektedir.

Saç kesim-büküm ve talaşlı imalatların hazırlanmasında CNC kontrollü makinalar ile iş yaptığımız için, makinaların çalışacağı parçaların hepsi proje birimimizde elektronik ortamda hazırlanmaktadır. Saçlarda uzama katsayısı gibi etkenler ve tolereanslar hesab edilerek iş üretim aşamasına geçirilmektedir.

AR-GE sürekliliğini devamlı canlı tutan, GELİŞTİRİCİ rolünü göz ardı etmeyen bir proje üretebilme altyapısına ve kabiliyetine sahibiz. Müşteri memnuniyeti, arıza kaydı ve iş değerlendirme geri dönüşlerinin bize katkı sağlayacağını düşünüp AR-GEmizin yönünü ona göre düzenliyoruz.

 

Hidrolik Abkant Pres

SONY DSC

* Maksimum büküm hassasiyeti
* 0.01mm hassasiyetle ölçülür
* DNC kontrol ünitesi
* Büküm programlarını saklayıp bir sonraki üründe daha hızlı geçiş yapar
* Çalışma hızı
* Zaman tasarrufu

Elektrostatik Toz Boyama

elektrostatik-toz-boya

Tamamen otomatik toz boya tesisimizde, saatte 140 m2 boya yapılabilmektedir. Epoksi, Polyester bazlı boya kullanılır. Toksik özellikler içeren boyalar tesisimizde hiçbir zaman kullanılmamaktadır.

Kaliteyi arttırmak ve müşterilerimize gerçek hizmet sunabilmek için elektrostatik toz boya tesisi kurmuş ve en son teknolojik sistem ile donatılmıştır. Boyanın yüzeye tutunmasını arttırmak amacıyla isteğe bağlı yapılan astar atma işlemini takiben , atmosferik koşullara, sıcaklığa, rutubete ve UV ışınlarına karşı dayanıklı kalması amaçlanmıştır.Ral standartları dışında da istenen renk, parlaklık, mikron kalınlığı ve dayanım şartlarını yerine getirerek müşterisine en mükemmeli sunmaya çalışmaktadır.

Boyahanelerimizin azami kapasiteleri Boy 200,0 x Genişlik 120,0 Uzunluk 800,0 cm dir.

CNC Hidrolik Abkant Pres

E 30160 SYNCRO

* Maksimum büküm hassasiyeti
* 0.01mm hassasiyetle ölçülür
* DNC kontrol ünitesi
* Büküm programlarını saklayıp bir sonraki üründe daha hızlı geçiş yapar
* Bükümleri grafik olarak görebilir
* Çalışma hızı
* Zaman tasarrufu
* İş gücü kazancı ve yüksek kalite, yatay klavuz bağlantılı çift yatay encoder, otomatik alt tabla bombelem sistemi.

CNC Hidrolik Punch Pres

SONY DSC

Hız

Delme hızı dakikada 900 vuruş ve markalama hızı 1800’dür. Strok ve strok pozisyonu, kontrol ünitesi sayesinde istenilen şartlarda ayarlanabilir.

Dinamik dizaynı ile;

X ekseninde 96m/dak.
Y ekseninde 75m/dak.
X/Y ortak 121 m/dak. hızlarına ulaşabilmektedir.

Yüksek hızlanma seviyesi 10m/dak2. (1g) dir.

Yüksek kalitede form verebilme

• Strok sonunda verilebilen ve ayarlanabilen bekleme zamanı sayesinde yüksek kalitede form imkanı
• Hassas ayarlanabilen strok sayesinde formlama ve küçük boyda büküm imkanı
• İstenildiğinde delme hızına yakın, formlama hızı
• Program içinde takımlara has ayrı ayrı delme, formlama hızları ve tabla hareket hızları verebilme
• Wılson wheel takımlar ile sadece doğrusal değil, dairesel şekilli form verebilme {mukavemet artırıcı ve görsel dizayn için)

Hassasiyet

Tüm eksen kontrolleri yüksek pozisyonlama hızına sahip servo motorlar ile gerçekleştirilir. Tabla pozisyonlama değerleri +-0,1 mm olup, tekrarlanabilir hassasiyet değeri
+-0,05 mm dir.

Kapasite

6 mm DKP Sac
3 mm Paslanmaz Sac
1270 mm x 2500 mm ebatlarında

Makine Gövdeleri

Endüstriyel makine üretimi yapan firmalar, bu makinelerin gövdelerine firmamızla işbirliği yaparak kullanışlı ve estetik bir şekil ve renk verebilmektedirler.

1. Pimapen Makine Gövdesi

2. Cam Yıkama Makine Gövdesi

3. Makine Kapakları ve Aksamları

 

 

 

 

 

Jeneratör Kabinleri

Firmamız her boyutta ve isteğe göre Jeneratör Kabini üretmektedir. Bu ürünler uzun araştırmalar ve testler sonucu maksimum ses izolasyonunu sağlamaktadır.

1. Jeneratör Ses İzelasyon Kabinleri
2. Kompressör Kabinleri

*10 KVA’dan 1500 KVA’ya kadar kabin yapılmaktadır*

 

Elektrik Panoları

Boya kalınlığı en az 60 mikron olan panolar dış etkenlere karşı korunması için, RAL 7032 standardına uygun olan rengide elektrostatik kuru tip toz boya püskürtme ve fırınlanarak gerçekleştirilmektedir.

Bu standartlara uygun renk bulunmaması halinde başka renklerde de elektrik panosu üretim yapılmaktadır.

  1. Sıva Üstü Panolar
  2. Duvar Tipi Taban Saçlı Panolar
  3. Duvar Tipi Örtü Saçlı Panolar
  4. Dikili Tip Taban Saçlı Panolar
  5. Dikili Tip Örtü Saçlı Panolar
  6. Ana Dağıtım Panoları
  7. Trafo Panoları
  8. Trafo Köşkleri
  9. Sac Hücreler

* Müşteri isteğine göre özel imalat panoları yapılmaktadır.*